З 1 жовтня 2021 року змінюється ціна на електричну енергію для побутових споживачів!

Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову від 11 серпня 2021 р. № 859, якою встановлено нові фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які будуть введені з 1 жовтня 2021 року та діятимуть по 30 квітня 2022 р. включно, а саме:

  • при споживанні до 250 кВт·год на місяць (включно) ціна становитиме 1,44 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ);
  • при споживанні понад 250 кВт·год на місяць ціна становитиме 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ) та розповсюджується на весь обсяг спожитої електричної енергії.

Окрім побутових споживачів, за фіксованою ціною 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ) за весь обсяг споживання проводять розрахунок:
– гуртожитки, що розраховуються за загальним засобом обліку у межах побутових потреб (при цьому професійна і господарська діяльність не враховується);
– споживачі, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, садових товариствах, дачних, дачно-будівельних, гаражно-будівельних кооперативах (на технічні цілі та освітлення).

Також Постановою встановлено, що за наявності обліку споживання електроенергії за періодами часу, розрахунки населення проводяться за фіксованою ціною на електричну енергію, із застосуванням таких коефіцієнтів:

1) за двозонним диференціюванням за періодами часу:

  • 0,5 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби;

2) за тризонним диференціюванням за періодами часу:

  • 1,5 фіксованої ціни в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
  • повна фіксована ціна у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
  • 0,4 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).