Новини

Увага! Змінився режим роботи у Полтавському та Кременчуцькому ЦОСах

З 1 квітня 2021 року Центри обслуговування споживачів міст Полтави і Кременчука почнуть працювати у новому режимі: із понеділка по п’ятницю, з 7:30 до 18.00, без перерви. Субота і неділя – вихідні.

Нагадуємо, що у зв’язку з посиленими карантинними заходами в Україні і на Полтавщині зокрема, робота зі споживачами, у тому числі консультування, обмін даними тощо, буде здійснюватися у телефонному режимі та за допомогою онлайн-сервісів. Для подачі документів у кожному з ЦОСів встановлені скриньки для кореспонденції.

Сподіваємося на ваше розуміння! Бережіть своє здоровʼя та здоровʼя близьких!

До уваги побутових споживачів: у квітні за електроенергію платимо за старою ціною

Постановою № 238 від 24 березня 2021 р. «Про внесення змін до постанови КМУ від 5 червня 2019 р. № 483», Кабінет Міністрів України до 1 травня продовжив дію фіксованої ціни на електроенергію для населення – 1,68 грн/кВт-год.

Нагадуємо, що окрім побутових споживачів за нею проводять розрахунок за послугу: гуртожитки, що розраховуються за загальним засобом обліку у межах побутових потреб (при цьому професійна і господарська діяльність не враховується), споживачі, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, дачних, садових, гаражно-будівельних кооперативах (на технічні цілі та освітлення).

За наявності двозонних лічильників слід сплачувати половину ціни – з 23.00 до 7.00, повний тариф – у інші години доби.

Для тих, у кого тризонні засоби обліку, під час пікового навантаження (з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00) потрібно платити на 50% більше тарифу. У години напівпікового навантаження (з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00, з 22:00 до 23:00) – по діючому тарифу, з 23:00 до 07:00 ранку – по тарифу на 60 % меншому за діючий.

Доступ до ЦОСів обмежено!

Шановні полтавці, у зв’язку з погіршенням ситуації із захворюваністю на COVID-19 та продовженням карантину на території України,  доступ споживачів до Центрів обслуговування споживачів обмежується.

Консультаційні послуги та обмін документами будуть здійснюватися за допомогою засобів мобільного та стаціонарного зв’язку, електронною поштою, через сервіс «Paperless».

Для прийому письмових звернень на входах до Центрів обслуговування споживачів встановлені скриньки для кореспонденції.

Просимо вибачення за тимчасові незручності та бажаємо вам бути здоровими!

Про житлові субсидії на оплату електроенергії

На сьогодні головним механізмом забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги залишається програма житлових субсидій, передбачена Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 807), згідно з якою держава компенсує сім’ям витрати на оплату житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, які перевищують розмір обов’язкової частини платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розмір обов’язкової частини платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу – що менші доходи домогосподарства, то меншим є відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. При цьому, розмір житлової субсидії збільшується у разі підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Для отримання житлової субсидії споживачам необхідно звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій (поштою, або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг) або до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, центру надання адміністративних послуг.

Інформація щодо компенсацій деяким категоріям споживачів електричної енергії

Відповідно до Постанови КМУ № 64 від 1.02.2021 року «Питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії», запроваджено надання компенсацій на оплату електричної енергії, спожиту у I кварталі 2021 року, у зв’язку з відміною окремих знижених тарифів певним категоріям споживачів (окрім тих, які отримують житлову субсидію).

Компенсація надається на електричну енергію, спожиту у I кварталі 2021 року, побутовим споживачам (окрім тих, які отримують житлову субсидію), для яких діяв до 31.12.2020 року знижений тариф і які використовують електроенергію для опалення (в межах обмежень 3000 кВт∙год на місяць), а також дитячим будинкам сімейного типу, багатодітним та прийомним сім’ям.

Компенсація розраховується як різниця вартості фактично спожитої електричної енергії за тарифом 1,68 грн/кВт∙год та тарифом 0,90 грн/кВт∙год (для електроопалення в межах 3000 кВт∙год на місяць). За наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу, застосовуються відповідні тарифні коефіцієнти. При визначенні вартості спожитої електроенергії за кожним рівнем тарифу, застосовується питома вага обсягу електроенергії, що спожита у відповідній зоні доби протягом розрахункового періоду, до загального обсягу спожитої електроенергії у цьому періоді.

Розмір компенсації буде відображено в рахунках (повідомленнях), які отримають побутові споживачі. Детальніше з цією інформацією можна ознайомитися на сайті ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» www.energo.pl.ua/abon, зареєструвавшись у сервісі «Особистий кабінет побутового споживача».

З 1 січня 2021 року встановлюється єдина фіксована ціна продажу електроенергії для населення

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2020 року № 1325 було скасовано пільговий тариф на електроенергію. Таким чином, тарифу у розмірі 0,9 грн за 1 кВт∙год  з 1 січня вже не існуватиме.

Пільговий тариф скасовано для:

  • населення за перші 100 кВт∙год на місяць;
  • споживачів, які розраховувалися за тарифом електроопалення – 3000 кВт∙год  на місяць;
  • багатодітних родин, електроенергія для яких раніше обраховувалася незалежно від обсягів споживання.

З 1 січня по 31 березня 2021 року, незалежно від обсягу споживання, електрична енергія  оплачується за єдиною фіксованою ціною – 1,68 грн за 1 кВтгод.

Якщо у вас встановлено багатотарифний електролічильник, за яким розрахунки проводяться за різними цінами у різний час доби, застосовані до них коефіцієнти лишилися без змін.

За  двозонними тарифами вартість електроенергії складатиме:
– у нічний час (з 23:00 до 07:00) – 0,5 тарифу – 0,84 грн за 1 кВт∙год;
– у інші години – повний тариф – 1,68 грн за 1 кВт∙год.

За тризонними тарифами вартість електроенергії складатиме:
– в години максимального навантаження (з 08:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00) – 1,5 тарифу – 2,52 грн за 1 кВт∙год;
– у напівпіковий період (з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та з 22:00 до 23:00) – повний тариф – 1,68 грн за 1 кВт∙год;
– у нічний час (з 23:00 до 07:00) –  0,4 тарифу – 0,672 грн за 1 кВт∙год.

Інформація Міністерства соціальної політики України для отримувачів субсидій та пільг

У зв’язку зі зростанням цін та тарифів на оплату комунальних послуг, органами соціального захисту населення проведено перерахунки розмірів субсидій та пільг за січень 2021 року з урахуванням підвищених тарифів. Проводити перерахунки та подавати додаткові документи до управлінь соціального захисту одержувачам житлових субсидій та пільг не потрібно.

Зверніть увагу! Для одержувачів субсидій у межах соціальних норм збільшення вартості комунальних послуг у зв’язку з підвищенням тарифів, буде компенсовано за рахунок збільшення розміру житлових субсидій. Обов’язкова частка платежу для сім’ї залишається незмінною.

Для пільговиків у межах соціальних норм та розміру визначеної законодавством пільгової знижки, збільшення вартості комунальних послуг компенсується за рахунок підвищення розміру пільги.

Сім’ям, які вперше звертаються за субсидією, для визначення права на її отримання, рекомендовано подати заяву та декларацію до уповноважених осіб (відділів соціального захисту) відповідної територіальної громади.

У територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Горішні Плавні), документи приймаються управліннями соціального захисту населення.

Документи також можливо подати в електронному вигляді через сайт Міністерства соціальної політики України в розділі Е-сервіси за посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua/ або направити поштою.