Новини

Для побутових споживачів продовжено дію фіксованих цін на електричну енергію до 31 березня 2023 року

Постановою Кабінету Міністрів України № 1206 від 28 жовтня 2022 року внесені зміни до Постанови № 483 від 5 червня 2019 року «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії».

Дію фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів було продовжено до 31 березня 2023 року включно.

Нагадуємо, що при споживанні електричної енергії в обсязі до 250 кВт∙год на місяць (включно) ціна становить – 1,44 грн за 1 кВт∙год (з урахуванням ПДВ). При споживанні понад 250 кВт∙год на місяць – 1,68 грн за 1 кВт∙год (з урахуванням ПДВ) (за весь обсяг споживання електричної енергії).

Окрім побутових споживачів, за фіксованою ціною 1,68 грн за 1 кВт∙год (з урахуванням ПДВ) за весь обсяг споживання проводять розрахунок:

  • гуртожитки, що розраховуються за загальним засобом обліку у межах побутових потреб (при цьому професійна і господарська діяльність не враховується);
  • споживачі, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, садових товариствах, дачних, дачно-будівельних, гаражно-будівельних кооперативах (на технічні цілі та освітлення).

Також Постановою встановлено, що за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу доби, розрахунки населення проводяться за фіксованою ціною на електричну енергію із застосуванням таких коефіцієнтів:

1) за двозонним диференціюванням за періодами часу:

  • 0,5 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години);
  • повна фіксована ціна в інші години доби.

2) за тризонним диференціюванням за періодами часу:

  • 1,5 фіксованої ціни в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
  • повна фіксована ціна у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
  • 0,4 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).

До уваги побутових споживачів електричної енергії!

12.10.2022 року набули чинності Зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджені Постановою НКРЕКП № 1272 щодо розширення прав та можливостей побутових споживачів електричної енергії. Детальніше – тут.

Шановні виробники електричної енергії за «зеленим» тарифом!

Повідомляємо, що з 11.10.2022 року набули чинності Зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії, які були затверджені постановою НКРЕКП № 1272 від 05.10.2022 року.

Звертаємо увагу, що за новою редакцією пункту 11.3.23 Правил роздрібного ринку електричної енергії,  розмір плати за придбану у побутового споживача електричну енергію, вироблену генеруючою установкою приватного домогосподарства, в обсязі, що перевищує місячне споживання електричної енергії таким приватним домогосподарством, P плати, визначається за формулою
P плати = (W виробл – W спожит) х T, грн,
де W виробл – обсяг виробленої електричної енергії відповідною генеруючою установкою приватного домогосподарства;
W спожит – обсяг місячного споживання електроенергії таким приватним домогосподарством;
T – встановлений «зелений» тариф для приватного домогосподарства, яке виробляє електричну енергію відповідною генеруючою установкою.

Якщо W спожит дорівнює нулю, плата за вироблену електричну енергію не нараховується.
Детальніше тут.

До уваги споживачів, що отримують пільги та субсидії!

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 року №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» регламентуються терміни передачі повноважень про призначення житлових субсидій та пільг від Управлінь соціального захисту населення до Пенсійного фонду України.

Призначення житлових субсидій  та пільг здійснюється наступним чином:

– до 30 листопада 2022 року включно – структурними підрозділами з питань соціального захисту населення;
– починаючи з 1 грудня 2022 року – органами Пенсійного фонду України.

Контроль за правильністю призначення і виплати житлових субсидій здійснює Національна соціальна служба України та її територіальні органи. Детальніше тут.

 

Шановні полтавці!

14 жовтня потрійне свято – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, яка ще з козацьких часів берегинею воїнів-захисників української землі.

У цей урочистий день в нашій країні вшановують усіх, хто причетний до високого звання захисника Вітчизни. А також згадують героїчні сторінки історії та звитягу оборонців і визволителів рідної землі, які здобували свободу і незалежність свого народу.

Після повномасштабного вторгнення росії, це свято набуло нового значення. Сьогодні ми вітаємо наших оборонців, які зі зброєю в руках безстрашно захищають рідну землю від окупантів. Вшановуємо пам’ять героїв, які поклали життя за те, щоб зупинити російську агресію. Ми схиляємо свої голови перед українськими визволителями, у них вчимося любити Україну! І вкотре звертаємося зі словами молитви до вічного образу Пречистої Богородиці з проханням захистити їх від ворога, надати сил, наснаги, наблизити Перемогу. Тож нехай Свята Богородиця буде надійною заступницею для кожного українського воїна, подарує всім вам міцне здоров’я, незламність духу, добробут в оселях і мирне небо над головою.
Зі святом!

 

До уваги споживачів ринку вільних цін!

Станом на 1 жовтня 2022 року, середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на майданчику РДН (ринок на добу наперед) у торговій зоні ОЕС України зросла більш ніж на 33%  і складала відповідно https://www.oree.com.ua/:

  • вересень 2022 року – 3503,26 грн/МВт∙год (без ПДВ);
  • серпень 2022 року – 2 993,06 грн/МВт∙год (без ПДВ);
  • липень 2022 року – 2640,45 грн/МВт∙год (без ПДВ).

ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ», як постачальник електричної енергії споживачу, закуповує електричну енергію на ринку «на добу наперед» та сплачує за послуги з передачі НЕК «УКРЕНЕРГО» (тариф на послуги з передачі електричної енергії складає 345,64 грн/МВт∙год (без ПДВ) на умовах попередньої оплати.

Враховуючи зазначене, вартість попередньої оплати за кожну МВт∙год для ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» складає майже 3849 грн (без ПДВ).

Задля стабільної роботи підприємства в умовах ринку електричної енергії, ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» вимушене підняти базовий тариф на попередню оплату електричної енергії, який діяв з 1 грудня 2021 року і складав 3000,00  грн/МВт∙год без урахування ПДВ.

Повідомляємо, що з 1 листопада 2022 року будуть внесені зміни в комерційні пропозиції в частині зміни базового тарифу на попередню оплату електричної енергії, який буде складати 3 600,00 грн/МВт∙год без урахування ПДВ.

Своєчасна оплата за спожиту електричну енергію – це запорука сталої роботи енергетичної системи й реальна допомога державі під час війни.

 

ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» повідомляє про формування тарифу на послуги постачальника універсальних послуг на 2023 рік

На виконання Закону України від 11 червня 2017 року №2019-VIII «Про ринок електричної енергії України», ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» здійснило розрахунок тарифу на послуги постачальника універсальних послуг на 2023 рік відповідно до затвердженого «Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги постачальника універсальних послуг» (постанова НКРЕКП № 1176 від 05.10.2018).

В основу формування тарифу на 2023 рік взятий розрахунок прогнозованого доходу, який включає обґрунтовані витрати та розрахунковий прибуток, розмір якого є достатнім для забезпечення діяльності з постачання електричної енергії.

ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» провело розрахунок тарифу на послуги постачальника універсальних послуг відповідно до «Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з постачання електричної енергії», який визначає вимоги до оформлення, порядок і строки розгляду, підстави для встановлення тарифу.

У 2022 році, відповідно до вимог постанови НКРЕКП №704 від 12.07.2022 «Про врегулювання окремих питань щодо подання на схвалення Інвестиційних програм з передачі/розподілу електричної енергії на 2023 рік» та урахуванням положень постанови НКРЕКП № 349 від 26 березня 2022 року «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури», проведення відкритих обговорень питання необхідності встановлення тарифу постачальника універсальних послуг на 2023 рік, не передбачається.