Економія електроенергії передбачає насамперед зменшення обсягів її споживання. Увага до цього питання останнім часом зросла врази, адже тарифи на послугу підвищилися і кожен задумується про її раціональне використання.
Існує кілька простих і дієвих способів заощадження електроенергії, які слід використовувати у побуті. Потрібно вимикати світло у кімнаті, в якій нікого немає. Заощаджує електроенергію встановлення датчиків руху. У багатоквартирних будинках їх варто розмістити у коридорах, під’їздах, на сходах та інших місцях спільного користування, у приватних будинках – біля дверей та на подвір’ї.
Варто використовувати енергозберігаючі, зокрема світлодіодні (LED) лампочки, які не містять шкідливих речовин. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» та «А+». Холодильник такого класу споживає на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрій, яким ніхто не користується, а ще краще – взагалі від’єднувати штекер від розетки. Це дозволить не лише заощадити електроенергію, а й убереже пристрій від впливу можливих перепадів струму, можна також встановити автоматичні вимикачі. Не варто залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для їхньої повної зарядки.
Холодильник та морозильник варто тримати у чистоті, без льоду та снігу, регулярно їх розморожувати, стежити за тим, аби дверцята завжди були щільно зачинені. Іще одна корисна порада – охолоджуйте їжу перед тим, як ставити її до холодильника. Гарячий посуд змушує холодильник працювати інтенсивніше та інколи нагріває інші продукти, що може їх зіпсувати. Оптимальна температура холодильника – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулювати її потрібно відповідно до температури на кухні та кількості продуктів. Розміщувати холодильник потрібно подалі від плити, нагрівача, колонки, бойлера, батареї та прямих сонячних променів.
.