До уваги побутових споживачів, які є власниками відокремлених гаражів

Постановою НКРЕКП № 1272 від 05.10.2022 року внесено зміни до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року (далі – Правила). Відповідно до внесених змін, «об’єкт побутового споживача» – квартира, житловий будинок (частина будинку), приватне домогосподарство, садовий будинок та інші об’єкти житлової нерухомості, визначені у пункті 14.1.129 Податкового кодексу України, що належать індивідуальному побутовому споживачу на праві власності або користування та яким присвоєні окремі адреси, а також земельна ділянка, призначена для індивідуального житлового будівництва зазначених об’єктів житлової нерухомості.

Оскільки гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки відносяться до об’єктів нежитлової нерухомості, постачання електричної енергії на такі об’єкти за фіксованими цінами, а саме тарифом для побутових споживачів, який встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року № 483, неможливе.

Із роз’ясненнями НКРЕКП можна ознайомитись за посиланням.

Відповідно до розділу 5 п. 5.2 пп. 5.2.2. та розділу 9 п. 9.2 пп. 9.2.2. Правил повідомляємо, що з 01.06.2024 року споживачі, які мають у своїй власності гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки, будуть переведені на постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг на умовах комерційної пропозиції №1 УП. З умовами постачання та тарифами на універсальну послугу можна ознайомитись за посиланнями: https://www.energo.pl.ua/komer-propozytsii/ та https://www.energo.pl.ua/tsiny-na-un-posluhy/  

Споживачам, електроустановки (гаражі) яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю понад 50 кВт, будуть переведені на постачання електричної енергії на умовах комерційної пропозиції № 7А відповідно до Договору про постачання електричної енергії споживачу. З умовами цього договору та комерційною пропозицією можна ознайомитися на офіційному сайті ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ» за посиланням.