До уваги побутових споживачів!

НКРЕКП впровадила алгоритм дій індивідуального побутового споживача у разі зміни потреб споживання електричної енергії на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби.

19 червня 2024 року НКРЕКП прийняла постанову № 1142 «Про затвердження Змін до постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року №312, якою впорядковані деякі процедури визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ). Зокрема питання дій учасників роздрібного ринку електроенергії щодо споживання/використання індивідуальними побутовими споживачами електричної енергії на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби.

Дана постанова набирає чинності з 01 липня 2024 року.
Так, відповідно до пункту 2.3.12 глави 2.3 розділу ІІ ПРРЕЕ електрична енергія, яка використовується на об’єкті індивідуального побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для:
– підприємницької діяльності;
– господарської та незалежної професійної діяльності;
– надання платних послуг;
– здійснення нотаріальної діяльності;
– діяльності дата центрів та центрів обробки даних;
– діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу);
– надання інших платних послуг, у тому числі у сфері сільського зеленого туризму тощо – обліковується за умовною (віртуальною) точкою комерційного обліку окремо та сплачується за відповідними тарифами (цінами) для непобутових споживачів електропостачальника.

З метою приведення договірних відносин щодо розподілу/постачання електричної енергії на об’єкт побутового споживача на непобутові потреби у відповідність до ПРРЕЕ, побутовий споживач зобов’язаний звернутися:
– до оператора системи розподілу із заявою про організацію окремого обліку споживання електричної енергії на непобутові потреби та оформлення акту розподіленої електричної енергії. Побутовий споживач зобов’язаний надати дані та документи для оформлення такого акту;
– до електропостачальника із заявою про оформлення договірних відносин щодо споживання електричної енергії на непобутові потреби.

У разі оформлення акту розподіленої електричної енергії на побутові та непобутові потреби, розподіл обсягів індивідуального побутового споживача оператором системи розподілу здійснюється:
– на побутові потреби в межах обсягів соціальних нормативів для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409;
– на непобутові потреби у розмірі перевищення обсягів соціальних нормативів для користування послугами з постачання та розподілу електричної енергії у житлових приміщеннях, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/4eZ5wxN