Для побутових споживачів продовжено дію фіксованих цін на електричну енергію до 31 травня 2023 року

Постановою Кабінету Міністрів України № 384 від 25 квітня 2023 року внесені зміни до Постанови № 483 від 5 червня 2019 року «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії».

Дію фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів було продовжено до 31 травня 2023 року включно.

Нагадуємо, що при споживанні електричної енергії в обсязі до 250 кВт∙год на місяць (включно) ціна становить – 1,44 грн за 1 кВт∙год (з урахуванням ПДВ). При споживанні понад 250 кВт∙год на місяць – 1,68 грн за 1 кВт∙год (з урахуванням ПДВ) (за весь обсяг споживання електричної енергії).

Окрім побутових споживачів, за фіксованою ціною 1,68 грн за 1 кВт∙год (з урахуванням ПДВ) за весь обсяг споживання проводять розрахунок:

  • гуртожитки, що розраховуються за загальним засобом обліку у межах побутових потреб (при цьому професійна і господарська діяльність не враховується);
  • споживачі, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, садових товариствах, дачних, дачно-будівельних, гаражно-будівельних кооперативах (на технічні цілі та освітлення).

Також Постановою встановлено, що за наявності обліку споживання електричної енергії за періодами часу доби, розрахунки населення проводяться за фіксованою ціною на електричну енергію із застосуванням таких коефіцієнтів:

1) за двозонним диференціюванням за періодами часу:
– 0,5 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години);
– повна фіксована ціна в інші години доби.

2) за тризонним диференціюванням за періодами часу:
– 1,5 фіксованої ціни в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
– повна фіксована ціна у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
– 0,4 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).