Дію фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів продовжено до 31 жовтня 2022 року

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 483 від 5 червня 2019 р. Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії. А саме, постановою КМУ від 16 квітня 2022 р. № 453 було продовжено дію фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів до 31 жовтня 2022 року включно.

Нагадуємо, що при споживанні до 250 кВт·год на місяць (включно) ціна становить – 1,44 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ); при споживанні понад 250 кВт·год на місяць слід сплачувати 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ) (за весь обсяг споживання електричної енергії).

Окрім побутових споживачів, за фіксованою ціною 1,68 грн за 1 кВт·год (з урахуванням ПДВ) за весь обсяг споживання проводять розрахунок:
– гуртожитки, що розраховуються за загальним засобом обліку у межах побутових потреб (при цьому професійна і господарська діяльність не враховується);
– споживачі, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, садових товариствах, дачних, дачно-будівельних, гаражно-будівельних кооперативах (на технічні цілі та освітлення).

Також Постановою встановлено, що за наявності обліку споживання електроенергії за періодами часу, розрахунки населення проводяться за фіксованою ціною на електричну енергію, із застосуванням таких коефіцієнтів:

1) за двозонним диференціюванням за періодами часу:

  • 0,5 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години) та повний тариф у інші години доби;

2) за тризонним диференціюванням за періодами часу:

  • 1,5 фіксованої ціни в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
  • повна фіксована ціна у напівпіковий період (з 7-ї до 8-ї години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
  • 0,4 фіксованої ціни в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до 7-ї години).